Kvalitní fotografie odlišuje "domácí" grafiku od té profesionální.


Kvalitní fotografie výrazně pozvednou úroveň webové prezentace. Kvalitní fotografie pomáhají nejen představit ale i nalákat klienty do firemních prostor. Kvalitní fotografie umocní vzpomínky z různých akcí - ať se jedná o firemní prezentaci na výstavě nebo svatební veselí.

_MG_9824 _MG_9850 cesky-krystal dymka-makro foto-007 praha-historicka_07 violocelo08 zavareny-wv


Fotografie ve webové prezentaci má dvojí účel:

  1. Zpestřit web – dekorativní fotografie, která se nemusí vázat tematicky na obsah webu – většinou lze najít vhodné fotografie na internetu v databankách
  2. Informační fotografie – fotografie prostoru, osoby nebo produktu – větší pravděpodobnost, že bude zákazník potřebovat vlastní fotografie. 


Grafik potřebuje fotografie s dostatečným rozlišením a vysokou kvalitou, s dobrým kontrastem a detailností obrazu (velikost jpg souboru cca 200 – 600 Kb). Také je pro něj velkým usnadněním dobře zvolené pozadí pro další zpracování.


Fotografie v designu

  1. Letáky a plakáty
  2. Dekorační fotografie


Pro obojí potřebuje grafik co nejvyšší rozlišení fotografie. Dále platí – čím kvalitnější fotografie, tím méně  práce s retušováním. To platí pro fotografie místa, lidí i předmětů.


Fotografie pro radost

To jsou fotografie např. z rodinných nebo firemních akcí. Sem patří určitě často vyhledávané fotografování svatby. V tomto směru je možné domluvit pouhé fotografování obřadu a následných svatebních fotografií. Je ale daleko zajímavější zajít trochu dál a dopřát si fotografie z přípravy a pokračování svatebního veselí. V takovém případě můžete získat celý fotografický příběh, kromě krásných svatebních fotografií se pokocháte zajímavými momentkami, připomenete si, kdo všechno vlastně na svatbě byl, jak vypadal váš svatební dort i celé menu, apod. 
Ale do fotografií pro radost patří i narozeninové oslavy, fotografie z výjimečných životních událostí apod. Stejně tak sem patří fotografování firemních akcí – čeká vás stmelování kolektivu pomocí paintballu? Proč nemít fotografa ve válečné zóně.